Adak Kurbanı Bağışı Ve Adak Kurbanı Fiyatları

Hayat Yolu Derneği’ne yaptığınız Adak Kurbanı Bağışı yurtiçi ve yurtdışında birçok bölgeye güvenli bir şekilde ulaştırılmaktadır. Adak Kurbanı fiyatları yurtiçinde 1400 TL’dir. Yurtdışında ise ülkelere göre çeşitlilik göstermektedir.

Adak Kurbanı Bağışı

Adak Kurbanı Bağışı, niyetinin gerçekleşmesi için adakta bulunan bir kimsenin, adağını bir kuruma bağışlayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırması demektir. Biz Hayat Yolu Derneği olarak, bağışlarınızı sağlık ve güvenlik kurallarına uygun olarak ve islami kesim usüllerine riayet ederek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktayız. Bağışlarınız ihtiyaç sahiplerine ulaşana kadar süreci titizlikle takip etmekteyiz.

Adak Kurbanı Nedir?

Adak Kurbanı, bir müslümanın, Allah’tan olmasını istediği bir dileğinin gerçekleşmesi halinde keseceğine dair söz verdiği ve dileğin gerçekleşmesiyle üzerine vacip olan ibadettir. Örneğin, çocuk sahibi olmak isteyenler, bir sınavda başarılı olmak isteyenler veya bir hastalıktan kurtulmak isteyenler, bu niyetle adakta bulunabilirler.

Adakta bulunulan olayın gerçekleşmesi halinde adak kurbanı muhakkak kesilmelidir. Bir müslümanın adakta bulunması, onun Allah’a verdiği bir sözdür ve bu sözü yerine getirmek ona vacip olmuştur. Bu nedenle Adakta bulunduktan sonra adak kurbanı kesmemek Allah’a verilen sözü tutmamak anlamına gelmektedir. Adakta bulunan kişi dileği gerçekleştikten sonra ilk fırsatta adak kurbanını kesmelidir.

Adak Kurbanı Şartları

Adak Kurbanı’nımn birinci şartı kişinin adakta bulunduğu dileği gerçekleştiğinde vakit kaybetmeden Adak Kurbanı kesmesidir. Adaklık Kurban sağlıklı, azaları tam ve belirli bir yaşa erişmiş olmalıdır. Adak Kurban kesecek Müslümanın akıl sağlığı yerinde ve ergenlik çağına ulaşmış olması gerekmektedir.

Adak Kurbanlarınızı Ne Zaman Kesiyoruz?

Hayat Yolu Derneği olarak adak kurban bağışlarınızı düzenli olarak alıyor ve süreci özenle takip ediyoruz. Adak Kurbanlarınızı Yemen, Suriye, Bangladeş ve Afrika ülkelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

İki Rekat Adak Namazı Nasıl Kılınır

Adak namazı belirtildiği üzere 2 rekâttır. Namaz kılacak kişi, ilk olarak “ Niyet ettim Allah rızası için 2 rekât şükür namazı kılmaya” diyerek niyet eder. Ardından ‘Allah’u Ekber’ diyerek tekbir alır ve Sübhaneke duasını okur. Besmele çekilir ve Fatiha süresi okumaya başlar. Fatiha suresinin ardından Kevser suresini okur ve rükuya varır. Rükudayken üç defa ‘Subhane rabbiyel azim’ der ve doğrularak rükudan kalkar. Rükudan kalkarken, ‘semiallahü limen hamideh’ denerek ardından secdeye varır ve secdedeyken 3 defa ‘Sübhane rabbiyel ala’ der. Ardından secdeden kalkılarak iki dizin üzerine oturur ve tekrar secdeye varır. Tekrar 3 defa ‘Sübhane rabbiyel ala’ denir ve ardından 2. rekata başlamak için ayağa kalkar. Ayaktayken besmele çekildikten sonra Fatiha suresini okur. Fatiha süresinin ardından 3 kere İhlas suresi okuyarak, rükuya ve sonrasında secdeye gider. Rüku ve secde tamamlandıktan sonra oturur ve Ettehiyyatü duasını okumaya başlar. Ardından sırasıyla Allahümme Sali, Allahümme Barik ve Rabbena dualarını okumak gerekir. Tüm bu duaların ardından önce sağa sonra sola selam verilerek Şükür Namazı tamamlanmış olur. Namazın tamamlanmasının ardından, “Allahümme inne salatil ve nusukil ve mahyaye lillahi Rabbi-l Alemin” diyerek dua edilmesi gerekir.

Adak Kurban Fiyatları

Hayat Yolu Derneği olarak 2022 yılında Adak Kurban Bağışı fiyatını küçükbaş hayvan için 1450 TL, büyükbaş hayvan için ise 8000 TL olarak belirlemiş bulunmaktayız. Adak olarak adadığınız kurbanınızı bağış yaptıktan sonra Afrika’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktayız.

Adaklık Koyun Fiyatları

Hayat Yolu Derneği olarak vacip kurbanlarınız için güvenle bağış yapabileceğiniz bir kampanya düzenlemiş bulunmaktayız. Adaklarınızı Afrika’daki birçok ülkede ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmek ve belki de hiç tüketmedikleri eti, sofralarına ulaştırmak için çalışmaktayız. Derneğimiz adaklık koyunların bedelini 1450 TL olarak belirlemiştir.

Adaklık Koç Fiyatları

Hayat Yolu Derneği’nin Afrika’da bulunan pek çok ülkeye ulaştırdığı yardımlarda payınızın olmasını isterseniz adaklık kurban bağışında bulunabilirsiniz. Adaklık koç fiyatları derneğimizde 2022 yılı için 1450 TL olarak belirlenmiştir. Adak Kurban mali bir ibadet olması sebebiyle bağışlanabilir. Siz de bağışta bulunarak ihtiyaç sahiplerinin yüzünde bir tebessüme vesile olabilirsiniz.

Adak Kurbanı Duası ve Namazı

adak Kurbanı kesenler veya adak kurbanı bağışında bulunanlar, kurban kesildikten sonra iki rekattan oluşn bir şükür namazı kılmalıdır. Namazı kılmak şart değildir fakat Allah’a şükrün ifade edilmesi açısından önemlidir. Şükür namazını eda eden kişi ardından aşağıda yer alan şükür duasını okuyabilir:

“Bismillahirrahmanirrahim. Allahümme minke ve leke salati nusuki ve mahyaye ve memati lillahi Rabbil-Alemine. La şerike lehu ve bizalike umirtu ve ene mine’l-müslimin.”

Konut İnşaatı ve Restorasyonu

Konut İnşaatı ve Restorasyonu Barınak, tüm aile üyeleri için hayatta kalmak ve muhafaza etmek için ideal bir yoldur. BAĞIŞ YAP

Gıda Güvenliği

Gıda Güvenliği Her gün, çocuklarını beslemeye çalışırken dünyanın dört bir yanındaki anneler ve babalar birçok zorlukla karşı karşıya BAĞIŞ YAP

Sağlık Desteği

Sağlık Desteği Yaygın yoksulluk, artan savaşlar ve felaketler yüzünden, dünya nüfusunun yarısından fazlası sağlık hizmetlerine finansal yükler yaşamadan BAĞIŞ YAP

Thumb

Hayat Yolu, en yoksul ve en muhtaç toplumlarda ihtiyaç sahibi herkes için iyi yaşam koşullarını sağlamayı amaçlayan, 2014 yılında kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Hayat Yolu varsa Umut da var (Umudu paylaşalım)

Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 5 Gün
    8:30 AM - 5:30 PM