Bizler Hayat Yolu  Derneği olarak, özellikle toplumların sağlık ve ekonomik koşullarını iyileştirme, güçlü, üretken ve sürdürülebilir toplumlara yönelik enerjileri ve kapasiteleri teşvik etme becerisinin, yaşamın tüm yönlerini etkileyen eğitimin önemini ve gücünü vurguluyoruz.

Eğitim, uluslararası sözleşmelerde ve antlaşmalarda yer alan temel bir haktır, ulusların ilerlemesini, kalkınma ve sürdürülebilirliğin sağlanmasını için yegane yol budur. Hayat Yolu, eğitimle ilgili kalkınma planlarının sürdürülebilirliği konusundaki emin duruşunu korumaktadır.

Bu taahhüdün bir parçası olarak, en yoksul toplumlar için kaliteli eğitime daha fazla erişim sağlamak yönelik bazı şeyleri hayata geçirdik:

  • Suriye’de savaştan dolayı ağır hasar almış bir okulu yeniden inşa edip eğitime hazır hale getirdik, yeni haliyle okul öğrencileriyle eğitime devam etmeye hazır niteliktedir.
  • Su kaynaklarının %97’sinin kullanılamaz nitelikte olduğu Gazze Şeridi’nde çeşitli su kuyuları açarak temiz su ihtiyacına cevap verdik. Raporlara göre bu gelişmeler okullardaki devamsızlık oranlarının düşmesine ve öğrencilerin sağlık seviyelerinde gözle görülür iyileşmelere neden oldu.
  • Hayat Yolu, eğitimlerine devam edebilmeleri ve temel ihtiyaçlarını rahatça karşılayabilmeleri adına Gazze Şeridindeki yetimlere yardım etti, ve etmeye devam ediyor.
  • Ekonomik durumu iyi olmayan üniversite öğrencilerinin mezun olabilmeleri, ve mezuniyet sonrası iş dünyasına adapte olabilmeleri adına öğrencilere ve ailelerine yardımlarda bulunuyoruz.
  • Hayat Yolu, her yeni öğretim yılının başında fakir çocuklara ve yetimlere o sene için ihtiyaç duyacakları tüm okul üniformaları ve kırtasiye malzemelerini sağlar. Bu konuda ihtiyacı olan kişilere ulaşmak için yoğun çalışmalar yapıyoruz. Bu tür desteklerin gerekli eşyaları olmayan ya da eski eşyalarla okula gitmek zorunda olan çocuklar üzerinde psikolojik olarak da olumlu etkilere sahip olduğuna inanıyoruz. Bu proje kapsamında geçtiğimiz yıl Filistin, Suriye ve Yemen’de birçok çocuğa ulaştık.
  • Hayat Yolu’nun inşaa ettiği okullardan birinde 8. Sınıf öğrencisi olan Safi şöyle diyor: “Okulumuz yok edildi ve öğreneceğimiz bir yer yoktu, mahallenin tüm çocukları sokakta kaldı, bizi bir araya getiren ve dersler veren bir öğretmen vardı, ama yerde oturuyorduk hiçbir araç ve hiçbir şey yoktu, ama şimdi yeniden okulumuz oldu biz ve ailemiz çok mutluyuz, tabii ki öğrenmeyi seviyoruz ve sokaklarda cahil kalmak istemiyoruz, güzel günleri, ülkedeki durumun iyileştiğini ve daha iyi bir geleceğe sahip olacağımızı hayal ediyoruz.

Ali, yedinci sınıfta okuyor ve Gazze Şehrindeki fakir mahallelerden birinde yaşıyor. Annesi şöyle diyor: “Yeni öğretim yılı yaklaştığında, gözüme uyku girmez oldu. Çocuklarımın karşılayamayacağım okul malzemeleri sağlamamı isteyeceğinden çok endişeleniyorum çünkü 7 çocuğum var, 5’i okula gidiyor ve her yıl Elhamdulillah, iyi insanlar benim için bu yükü taşıyor ve çocuklarım hiçbir şeyden korkmak ya da utanmak zorunda kalmadan okullarına gidiyorlar. Elhamdulillah bu üst üste üçüncü yıl, Hayat Yolu çocuklarımın okul ihtiyaçlarını sağlıyor, onlar olmasaydı ne yapardık?”

Eğitim Desteği

₺100 ...₺1 milyon toplandı
 
Ödeme türünü seçin
Kişi bilgileri

Kart Bilgileri
Bu güvenli bir SSL şifreli ödeme.

Toplam Bağış : ₺10,00 One Time

Benzer projeler
Bir Adet Kur’an Bağışla

Bağışınız, Kuran'ı okumaya özlem duyan Afrika'daki Müslümanlara ulaşacak. #Ramazanda_hediyen_Kur’an_Olsun hashtag’i ile 70₺ bağış yapın, diğer hayırseverler ile birlikte BAĞIŞ YAP

Düzenli Bağışçımız Ol

En hayırlı amel, az da olsa devamlı yapılandır. Binlerce insanın mağdur olduğu ve temel ihtiyaçlarından mahrum kaldığı bir BAĞIŞ YAP

Camii İnşaatı

"Kim Allah için cami yaparsa, o zaman Allah ona cennette onun gibi bir ev yapacaktır."  - [Sahih al-Buhari, BAĞIŞ YAP

X
Thumb

Hayat Yolu, en yoksul ve en muhtaç toplumlarda ihtiyaç sahibi herkes için iyi yaşam koşullarını sağlamayı amaçlayan, 2014 yılında kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Hayat Yolu varsa Umut da var (Umudu paylaşalım)

Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 5 Gün
    8:30 AM - 5:30 PM