Ekmeğini İhtiyaç Sahipleriyle Paylaş

Gazze Şeridi şu anda koronavirüsün halk arasında yayılmasının ardından olağanüstü koşullar yaşıyor. Bu durum, virüsün yayılmasını sınırlamak için sokağa çıkma yasağı getirilmesi de dahil olmak üzere önleyici tedbirlerin alınmasına yol açtı. Gazze Şeridi sınır bakımından dünyanın en yoğun nüfuslu yeri olarak bilindiğinden, şiddetli aşırı kalabalık göz önüne alındığında en etkili çözümün sokağa çıkma kısıtlamaları olduğuna inanılıyor.

14 yıldır kuşatma altında olan Gazze Şeridi’nde

Nüfusun %80’i dış yardıma bağlı ve nüfusun %32’si kişi başına günde 2 doların altında olan yoksulluk sınırında yaşarken, işsizlik oranları gençler arasında yükselerek %46’ya ulaştı.

Bu zor koşullarda sokağa çıkma yasakları ve hareket kısıtlamaları, sokak satıcısı, kafeterya işçisi, şoför ve diğerleri gibi ailelerine bir somun ekmek bile sağlayamayan ihtiyaç sahibi insanların listesine binlerce yeni insanı ekliyor.

 “Kocam hasta; sırtında bel fıtığı var ve yıllardır çalışmıyor. Yolda içecek sattığım bir seyyar tezgah kurana kadar bazı iyi insanlar bana yardım etti. Elhamdulillah temel ihtiyaçlarımızı karşılayabildik ve insanlardan yardım dilememize gerek kalmadı, ama şimdi ve üst üste yaşanan sokağa çıkma yasağının üçüncü günü, tek bir somun ekmeğimiz bile yok, komşum dün bana iki somun ekmek gönderdi  ama durumu benimkinden daha iyi değil. Kocası bir takside kiralık şoför olarak çalışıyor ve o da günlerdir işe gitmemiş. “diyor Gazzeli beş çocuk annesi Ayşe..

Bu koşullara yanıt olarak Hayat Yolu Derneği, hayırseverlerin sadece 30 TL ye denk gelen bir torba ekmek fiyatını bağışlayabilecekleri ‘ekmeğini paylaş’  kampanyasını başlattı.  1 torba ekmek 50 somun içerir ve 3 kilogram ağırlığındadır ve 5 kişilik bir aileye 3 gün yeter. 300 TL bağışlayarak bir aileye bütün bir ay ekmek sağlayabilirsiniz.

‘Ekmeğini paylaş’ kampanyamıza katılarak ve bunu paylaşmamıza yardım ederek, birçok kişinin hayatını koruyor ve insanlara yardım için yalvarmaya gerek kalmadan yaşamalarına yardımcı oluyorsunuz.

‘Ekmeğini paylaş’, kampanyasında sizden küçük bir katkı ile ihtiyaç sahibi bir aileye 3 gün ekmek sağlayabilirsiniz ve biraz daha büyük bir miktarla da bir aylık ekmeğini güvence altına almış olursunuz.

Dayanışmamız onların sıkıntılarını giderecek..

Gazze’ye Tıbbi Yardım

Gazze'ye Tıbbi Yardım İsrail, 2006’dan bu yana Gazze’yi havadan, karadan ve denizden abluka altında tutuyor. Gazze halkı sağlıktan BAĞIŞ YAP

Suriye Yardımları

Suriye Yardımları Uzun süren savaş ve yokluk, zamanın en ciddi insani krizlerinden biri haline gelmeye devam ediyor. Ülke BAĞIŞ YAP

Konut İnşaatı ve Restorasyonu

Konut İnşaatı ve Restorasyonu Barınak, tüm aile üyeleri için hayatta kalmak ve muhafaza etmek için ideal bir yoldur. BAĞIŞ YAP

Thumb

Hayat Yolu, en yoksul ve en muhtaç toplumlarda ihtiyaç sahibi herkes için iyi yaşam koşullarını sağlamayı amaçlayan, 2014 yılında kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Hayat Yolu varsa Umut da var (Umudu paylaşalım)

Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 5 Gün
    8:30 AM - 5:30 PM