Gazze Şeridi şu anda koronavirüsün halk arasında yayılmasının ardından olağanüstü koşullar yaşıyor. Bu durum, virüsün yayılmasını sınırlamak için sokağa çıkma yasağı getirilmesi de dahil olmak üzere önleyici tedbirlerin alınmasına yol açtı. Gazze Şeridi sınır bakımından dünyanın en yoğun nüfuslu yeri olarak bilindiğinden, şiddetli aşırı kalabalık göz önüne alındığında en etkili çözümün sokağa çıkma kısıtlamaları olduğuna inanılıyor.

14 yıldır kuşatma altında olan Gazze Şeridi’nde

Nüfusun %80’i dış yardıma bağlı ve nüfusun %32’si kişi başına günde 2 doların altında olan yoksulluk sınırında yaşarken, işsizlik oranları gençler arasında yükselerek %46’ya ulaştı.

Bu zor koşullarda sokağa çıkma yasakları ve hareket kısıtlamaları, sokak satıcısı, kafeterya işçisi, şoför ve diğerleri gibi ailelerine bir somun ekmek bile sağlayamayan ihtiyaç sahibi insanların listesine binlerce yeni insanı ekliyor.

 “Kocam hasta; sırtında bel fıtığı var ve yıllardır çalışmıyor. Yolda içecek sattığım bir seyyar tezgah kurana kadar bazı iyi insanlar bana yardım etti. Elhamdulillah temel ihtiyaçlarımızı karşılayabildik ve insanlardan yardım dilememize gerek kalmadı, ama şimdi ve üst üste yaşanan sokağa çıkma yasağının üçüncü günü, tek bir somun ekmeğimiz bile yok, komşum dün bana iki somun ekmek gönderdi  ama durumu benimkinden daha iyi değil. Kocası bir takside kiralık şoför olarak çalışıyor ve o da günlerdir işe gitmemiş. “diyor Gazzeli beş çocuk annesi Ayşe..

Bu koşullara yanıt olarak Hayat Yolu Derneği, hayırseverlerin sadece 15 TL ye denk gelen bir torba ekmek fiyatını bağışlayabilecekleri ‘ekmeğini paylaş’  kampanyasını başlattı.  1 torba ekmek 50 somun içerir ve 3 kilogram ağırlığındadır ve 5 kişilik bir aileye 3 gün yeter. 110 TL bağışlayarak bir aileye bütün bir ay ekmek sağlayabilirsiniz.

‘Ekmeğini paylaş’ kampanyamıza katılarak ve bunu paylaşmamıza yardım ederek, birçok kişinin hayatını koruyor ve insanlara yardım için yalvarmaya gerek kalmadan yaşamalarına yardımcı oluyorsunuz.

‘Ekmeğini paylaş’, kampanyasında sizden küçük bir katkı ile ihtiyaç sahibi bir aileye 3 gün ekmek sağlayabilirsiniz ve biraz daha büyük bir miktarla da bir aylık ekmeğini güvence altına almış olursunuz.

Dayanışmamız onların sıkıntılarını giderecek..

Ekmeğini Paylaş

₺740 ...₺1 milyon toplandı
 
Ödeme türünü seçin
Kişi bilgileri

Kart Bilgileri
Bu güvenli bir SSL şifreli ödeme.

Toplam Bağış : ₺15,00 One Time

Benzer projeler
Gazze’ye Acil Yardım

İsrail, 2006’dan bu yana Gazze’yi havadan, karadan ve denizden abluka altında tutuyor. Gazzeliler sağlıktan gıdaya, barınmadan eğitime, bir BAĞIŞ YAP

Ramazan Paylaşma Vakti

Milyonlarca müslüman ibadetleri ile Allah’a yaklaşabilmek için mübarek Ramazan ayını beklemekte. Tabi aynı zamanda yine ibadetleri ile birlikte BAĞIŞ YAP

Camii İnşaatı

"Kim Allah için cami yaparsa, o zaman Allah ona cennette onun gibi bir ev yapacaktır."  - [Sahih al-Buhari, BAĞIŞ YAP

X
Thumb

Hayat Yolu, en yoksul ve en muhtaç toplumlarda ihtiyaç sahibi herkes için iyi yaşam koşullarını sağlamayı amaçlayan, 2014 yılında kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Hayat Yolu varsa Umut da var (Umudu paylaşalım)

Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 5 Gün
    8:30 AM - 5:30 PM