Kur'an Kursu'nun İyileştirilmesi

Burası Mali, Kollekor bölgesindeki Mu’adh Ibn Jabal Kuran kursu, derme çatma bir bina olmasına rağmen 800 öğrenci burada Kur’an öğreniyor ve okuyor. Gönüllü öğretmenler tarafından zorlu şartlarda Kuran tahta paletlerden öğretiliyor. Öğrenciler uzak bölgelerden okula geliyorlar, bazılarının okula gelmesi için saatleri aşabilecek uzun yürüyüşlere katlanması gerekiyor ve daha sonra uzaktaki evlerine dönmeleri gerekiyor, bu nedenle kahvaltı bile yapamıyorlar. Okul, ailelerin çocukları için zar zor yiyecek sağlayabileceği imkanları çok zayıf bir bölgede bulunmaktadır.

Kur’an-ı Kerim’i bu bölgeye yaymak için gösterilen bu büyük çabalar, durumu iyi olan Müslümanların mümkün olan her türlü desteğine ihtiyaç duymaktadır.

Peygamber efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmaktadır, “Sizin en hayırlınız, Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir.” (Tirmizî, Fedâilü’l-Kur’ân, 15).
Kollekor bölgesinde bulunan Mali Mu’adh Ibn Jabal Kur’an Kursu’na verilen her türlü destek, okulun çocuklara sürekli eğitim hizmetleri sunması, Kur’an-ı Kerim’in yeni nesiller arasında ve uzak bölgelerde öğretilmesine ve yaygınlaştırılmasına büyük bir etkisi olacaktır.

Kur’an-ı Kerim’in öğretilmesine ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunanlardan biri olmak için en az 30₺ bağış yapabilirsiniz.
Bu destek aşağıdakileri sağlamaya yönelik olacaktır:
– Okul binası ve tesislerinin onarılması
– Kur’an-ı Kerim sayılarını çoğaltmak
– Kırtasiye ve eğitim araçlarının sağlanması
– Gönüllü öğretmenler için teşvik maaşı sağlanması
– Çocuklar için kahvaltı yemekleri sunmak

Okulda gönüllü bir öğretmen olan İmam Muhammed; “Çocuklara mübarek Kur’an’ı burada öğretiyoruz ve Kur’an’ı öğrenmeyi seviyorlar. Bu okula ulaşma zorluğuna katlanıyorlar. Zor okul koşullarına rağmen elimizden geldiğince çok çalışıyoruz. Çocuklar ve ailelerinin Kur’an’ı öğrenmesi, enerjimizi ve yaptığımız şeye olan sevgimizi iki katına çıkarıyor

Mali Mu’adh Ibn Jabal Kur’an Kursu’nun İyileştirilmesi

₺0 ...₺200.000 toplandı
 
Ödeme türünü seçin
Kişi bilgileri

Kart Bilgileri
Bu güvenli bir SSL şifreli ödeme.

Toplam Bağış : ₺10,00 One Time

Benzer projeler
Bir Adet Kur’an Bağışla

Bağışınız, Kuran'ı okumaya özlem duyan Afrika'daki Müslümanlara ulaşacak. #Ramazanda_hediyen_Kur’an_Olsun hashtag’i ile 70₺ bağış yapın, diğer hayırseverler ile birlikte BAĞIŞ YAP

Ramazan Paylaşma Vakti

Milyonlarca müslüman ibadetleri ile Allah’a yaklaşabilmek için mübarek Ramazan ayını beklemekte. Tabi aynı zamanda yine ibadetleri ile birlikte BAĞIŞ YAP

Camii İnşaatı

"Kim Allah için cami yaparsa, o zaman Allah ona cennette onun gibi bir ev yapacaktır."  - [Sahih al-Buhari, BAĞIŞ YAP

X
Thumb

Hayat Yolu, en yoksul ve en muhtaç toplumlarda ihtiyaç sahibi herkes için iyi yaşam koşullarını sağlamayı amaçlayan, 2014 yılında kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Hayat Yolu varsa Umut da var (Umudu paylaşalım)

Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 5 Gün
    8:30 AM - 5:30 PM