army bombbts official army bombbangtan bombbts army bomb ver 4bts army bomb ver 3bts army bombbts light stickbts official light stickbts light stick ver 4bts light stick ver 3

Kış mevsimi, en ihtiyaç sahibi ve yoksulların sevdiklerini koruyamadıkları için üzülmelerine neden olmaktadır. Genellikle fakir aileler, soğuk ve çatısı akan evlerde çok kötü şartlarda yaşarlar. Benzer koşullar genellikle insanların sağlığı ve psikolojik koşulları üzerinde tehdit oluşturur. Özellikle anneler, çocuklarına sıcaklık ve koruma sağlama konusundaki bu büyük yükü taşırlar, ancak çaresiz kalırlar.

Bu insanlar için, özellikle çocuklar için, çaresiz anneler ve yaşlılar, hastalar ve engelliler için Hayat Yolu Derneği, bu koşulları onlar için daha kolay ve durumlarını biraz daha güçlü hale getirmeye çalışmaktadır.

“Sıcacık Bir Kış İçin” sloganıyla bu yıl üst üste yedinci kez sıcak kış kampanyası başlatıyoruz, çünkü acı soğuğun mülteci kamplarındaki çocukların hayatlarına ne kadar zarar verebileceğinin tamamen farkındayız ve  ihtiyaç sahiplerinin yaşam standartlarını iyileştirmek için elimizden geleni yapacağız.

Bu koşulları iyileştirmek ve daha sıcak bir kış geçirmeleri için, aşağıdakileri içeren çeşitli yardımları gerçekleştiriyoruz:

– Gıda yardımı dağıtımı

– Isıtma malzemelerinin dağıtımı

– Yatak takımları ve battaniyeler dahil kışlık ürünlerin dağıtımı

– Plastik veya naylondan yapılmış çadır takviye malzemelerinin dağıtımı

– Kışlık kıyafet dağıtımı

Geçtiğimiz yıllarda çok şey başardık, ancak her yeni kış, yardıma muhtaç hayatları korumak için yeni bir kampanya ile daha büyük kampanyalar başarmayı hedefliyoruz..

 Aya, “Yeni ceketimi giydiğimde çok mutlu oldum” diyor.  “Annem bana bir ceket alamadı, ablamdan bana kalan eski bir ceket verdi. Her gün okula giderken, ceket büyük ve çok eski olduğu için utanıyordum.  Bana sıcaklık ve neşe verdiğiniz için teşekkür ederim. ”  Annesi, “Evdeki bütün eşyalarımız ıslak. Bütün çarşaflarımız, battaniyelerimiz ve giysilerimiz. Bu sefer yağmur bir hafta durmadı. Evin çatısı yıpranmıştı. Çatımız akmıştı ve  bu zor günlerin geçmesini umut ettik. Yardımlarınız bizim için çok önemli. Bizi düşünen herkese teşekkür ediyoruz. ”  Aya, annesi ve diğer beş çocuğu Gazze Şeridi’ndeki bir mülteci kampında yaşıyor.  Evlerinin çatısı pasla aşınmış metal tabakalarla kaplı bir şekilde yaşıyorlar.

Aya’nın ailesi, her kış bu zorlu koşullardan geçen binlerce aileden sadece biri, ancak tüm bu zorluklara dünyanın dört bir yanından gelen iyi insanların desteğiyle direnip üstesinden gelebiliyorlar.

Sıcacık bir Kış Kampanyası için verdiğiniz her destek masum bir hayatı kurtarabilir.

Sıcacık Bir Kış İçin

₺25.220 ...₺1 milyon toplandı
 
Ödeme türünü seçin
Kişi bilgileri

Kart Bilgileri
Bu güvenli bir SSL şifreli ödeme.

Toplam Bağış : ₺10,00 One Time

Vakit Dayanışma Vakti

Tüm dünyada olduğu gibi koronavirüs ülkemizi de olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bu salgını evimizde kalarak ve kişisel temizliğimize BAĞIŞ YAP

Sağlık Desteği

Yaygın yoksulluk, artan savaşlar ve felaketler yüzünden, dünya nüfusunun yarısından fazlası sağlık hizmetlerine finansal yükler yaşamadan hala kolay BAĞIŞ YAP

Gıda güvenliği

Her gün, çocuklarını beslemeye çalışırken dünyanın dört bir yanındaki anneler ve babalar birçok zorlukla karşı karşıya kalıyorlar. Açlık BAĞIŞ YAP

X
Thumb

Hayat Yolu, en yoksul ve en muhtaç toplumlarda ihtiyaç sahibi herkes için iyi yaşam koşullarını sağlamayı amaçlayan, 2014 yılında kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Hayat Yolu varsa Umut da var (Umudu paylaşalım)

Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 5 Gün
    8:30 AM - 5:30 PM