Kış mevsimi, en ihtiyaç sahibi ve yoksulların sevdiklerini koruyamadıkları için üzülmelerine neden olmaktadır. Genellikle fakir aileler, soğuk ve çatısı akan evlerde çok kötü şartlarda yaşarlar. Benzer koşullar genellikle insanların sağlığı ve psikolojik koşulları üzerinde tehdit oluşturur. Özellikle anneler, çocuklarına sıcaklık ve koruma sağlama konusundaki bu büyük yükü taşırlar, ancak çaresiz kalırlar.

Bu insanlar için, özellikle çocuklar için, çaresiz anneler ve yaşlılar, hastalar ve engelliler için Hayat Yolu Derneği, bu koşulları onlar için daha kolay ve durumlarını biraz daha güçlü hale getirmeye çalışmaktadır.

Kış yardımımızı altıncı yılında yine uyguluyoruz ve elimizden geldiğince daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşmaya çalışıyoruz.

  • Bu kış projemiz Gazze’de 350 aileye ulaşan gıda paketlerinin dağıtımını içeriyor.
  • Yatak takımları ve battaniyeler dahil ev eşyaların yanı sıra paketlerde Gazze Şeridi’nde 400 aileye ulaşmak üzere temizlik ve hijyen ürünleri bulunmaktadır.

Asma, on yaşında bir kız ve şöyle diyor; “Yeni ceketimi giydiğimde çok mutlu oldum, annem benim için bir ceket alamadı ve ablamın eski bir ceketini verdi, her gün okula giderken üşüyorum, ceket çok büyük geldiği ve eski olduğu için utanıyordum. Gelip bana neşe getirdiğin için teşekkürler. ”

Bothaina, sacla kaplı eski bir evde yaşayan beş çocuk annesi ve şöyle söylüyor. “Evdeki tüm eşyalarımız ıslak, tüm yataklarımız, battaniyelerimiz ve kıyafetlerimiz ıslak. Bu kez yağmur bir hafta boyunca durmadı. Evin çatısı yıpranmış olduğu için aktı. Bu kadar zor günler geçireceğimizi bilmiyorduk. Bize yardımınız bizim için çok şey ifade ediyor; size ve bizi düşünen herkese teşekkür ediyoruz.”

Sıcacık Bir Kış İçin

₺10 ...₺1 milyon toplandı
 
Ödeme türünü seçin
Kişi bilgileri

Kart Bilgileri
Bu güvenli bir SSL şifreli ödeme.

Toplam Bağış : ₺10,00 One Time

{amount} donation plus {fee_amount} to help cover fees.

Benzer projeler
Ramazan Paylaşma Vakti

Milyonlarca müslüman ibadetleri ile Allah’a yaklaşabilmek için mübarek Ramazan ayını beklemekte. Tabi aynı zamanda yine ibadetleri ile birlikte BAĞIŞ YAP

Vakit Dayanışma Vakti

Tüm dünyada olduğu gibi koronavirüs ülkemizi de olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bu salgını evimizde kalarak ve kişisel temizliğimize BAĞIŞ YAP

Sağlık Desteği

Yaygın yoksulluk, artan savaşlar ve felaketler yüzünden, dünya nüfusunun yarısından fazlası sağlık hizmetlerine finansal yükler yaşamadan hala kolay BAĞIŞ YAP

Kampanyalarımızdan haberdar olmak için

ABONE OLUN
GÖNDER

close-link
X
Thumb

Hayat Yolu, en yoksul ve en muhtaç toplumlarda ihtiyaç sahibi herkes için iyi yaşam koşullarını sağlamayı amaçlayan, 2014 yılında kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Hayat Yolu varsa Umut da var (Umudu paylaşalım)

Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 5 Gün
    8:30 AM - 5:30 PM