Suriye Yardımları

Uzun süren savaş ve yokluk, zamanın en ciddi insani krizlerinden biri haline gelmeye devam ediyor. Ülke nüfusunun yarısı olan 12 milyondan fazla insan öldürüldü ve evlerinden kaçmaya zorlandı.

Bazı aileler çatışmadan kaçmayı ve hayatta kalmayı başarmış, diğer ülkelere giderken hayatlarını riske atmış olsalar da, hala mülteci kamplarında yaşayan birçok kişi sadece çocukları için yaşamaya devam etme mücadelesi veriyor ve sert hava koşullarıyla karşı karşıya kalıyorlar.

Saldırıların son birkaç hafta içinde yoğunlaşması, Suriye’nin kuzeyinde Türkiye sınırına kurulan mülteci kamplarına yerleşmek üzere yaklaşık bir milyon insanın yerinden edilmesine yol açtı. Yani yerleşik mültecilerin sayısı şu anda yaklaşık 3 milyon kişiye ulaştı, bu sayının üçte ikisinden fazlası çocuk ve kadın. Bütün bu insanlar son derece sert koşullarda yaşıyor ve tüm yaşam gereksinimlerinden eksik kalıyorlar. Şubat ortasına kadar, yedi çocuk şiddetli soğuk algınlığı nedeniyle hayatını kaybetti ve birçoğu yetersiz beslenme ve sağlık hizmetlerine erişim sıkıntısı yaşıyor.

  • Gıda Güvenliği

2014’ten bu yana Suriyeli mültecilere ve yurtlarını terk etmiş kişilere destek sağlamaya başladık ve projelerimizden daha fazlasını elde etmeyi başardık ……… Suriye’nin içindeki ve dışındaki Suriyeliler, onları desteklemek için her türlü çabanın hayatlarında fark yaratabileceği inancına sahipti.

Suriye, Lübnan, Ürdün ve Türkiye gibi çeşitli ülkelerdeki 9.000’den fazla yerinden edilmiş aileye gıda yardımları düzenledik.

Ramazan ayı boyunca 70.000’den fazla kişiye gıda yardımı ve Ramazan İftar yemekleri sağlayarak en ihtiyaç sahibi ailelerin büyük ekonomik yüklerini bir nebze olsun hafifletmeye çalıştık.

Aynı hedefe ulaşmak için Kurban Bayramı’nda 200.000’den fazla aileye kurban eti dağıtımında bulunduk.

Acı ve hüzün dolu kalplere mutluluk ve huzur getirmek için her zaman bu vesilelerle hazır bulunmaya hazırız. Nerede olurlarsa olsunlar savunmasızlara ve mazlumlara yardım etmemizi sağlayan yardımsever insanlara güveniyoruz.

  • Çocuk koruması

Çocuklar genellikle her krizde en savunmasız ve en zayıf gruplar arasında yer alırken, ailelerinin, toplumlarının ve ülkelerinin geleceği olmaya devam etmektedirler. Bu nedenle, savaşın çocuklar üzerindeki etkilerini azaltmak için her türlü çabayı gösteriyoruz ve psikolojik durumlarını, zihinsel sağlıklarını ve genel refahlarını iyileştirmek için çok çalışıyoruz.

Geçen yıl mülteci kamplarında 3.000 çocuğa kıyafet yardımında bulunduk.

Ayrıca, Lübnan ve Türkiye’deki 9.000’den fazla Suriyeli çocuğa eğitim koşullarını iyileştirmek ve yoksul ailelerinin yükünü hafifletmek için okul üniformaları ve diğer okul ihtiyaçlarını sağladık.

Kışlarını daha sıcak ve güvenli hale getirmek için, Türkiye ve Ürdün’de yaşayan yaklaşık 2.000 çocuğa sıcak kış kıyafetleri sağladık.

2020’nin başlarında, soğuk algınlığı nedeniyle hayatını kaybetme riski olan çocukların hayatlarını korumak için mülteci kamplarında yaşayan binlerce aileye ısıtma malzemeleri sağladık.

Onları daha uygun ve daha sağlıklı şartlarda yaşatmaya kararlıyız.

  • Eğitim desteği

Hayatta kalan toplumların psikolojik direncini desteklemenin önemine ve şartlarını geliştirmelerinin gerekliliğine inanıyoruz. Bu nedenle, savaştan önce gençlerin ve çocukların normal yaşamlarını bir ölçüde geri kazanmalarına yardımcı olmak için eğitim girişimlerini destekliyoruz. Bu çalışmalar neticesinde;

  • Ürdün’deki Suriyeli mülteci durumdaki üniversite öğrencilerine okul ücretlerini sağladık.
  • 900’den fazla okul çağındaki çocuğa Lübnan ve Türkiye’deki mülteci kamplarında üniforma, çanta ve kırtasiye malzemesi yardımında bulunduk.
  • Barınak

Çalışmalarımızda temel insani koşulları benimsiyoruz ve herkesin güvenli ve nezih bir şekilde yaşama hakkına inanıyoruz. Böylece yerinden edilmiş ve kendilerine rahatlık, sevgi ve sıcaklık kaynağı sağlayan evlerini terk etmek zorunda kalan insanlar endişelerimizin merkezinde yer alıyor.

Bu insanlara yardım etmeye çalışıyoruz ve şimdiye kadar bazı ailelere kira bedeli sağlayabildik, böylece ailede herkes için iyi yaşam koşulları sağlayabilecek kiralık bir dairede yaşayabiliyorlar. Sadece Ürdün’de 100 aileye ev kirası yardımı sağladık.

Şu anda İdlib’de mülteci kamplarındaki çadırların yerine güçlendirilmiş prefabrik evler inşa etmek için kampanya yürütüyoruz. Bu tür barınakların aile için koruma ve güvenlik koşulları sağlaması ve soğuk kış günlerinde sıcak bir ortam sağlaması hedefleniyor.

Gazze’ye Tıbbi Yardım

Gazze'ye Tıbbi Yardım İsrail, 2006’dan bu yana Gazze’yi havadan, karadan ve denizden abluka altında tutuyor. Gazze halkı sağlıktan BAĞIŞ YAP

Suriye Yardımları

Suriye Yardımları Uzun süren savaş ve yokluk, zamanın en ciddi insani krizlerinden biri haline gelmeye devam ediyor. Ülke BAĞIŞ YAP

Konut İnşaatı ve Restorasyonu

Konut İnşaatı ve Restorasyonu Barınak, tüm aile üyeleri için hayatta kalmak ve muhafaza etmek için ideal bir yoldur. BAĞIŞ YAP

Thumb

Hayat Yolu, en yoksul ve en muhtaç toplumlarda ihtiyaç sahibi herkes için iyi yaşam koşullarını sağlamayı amaçlayan, 2014 yılında kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Hayat Yolu varsa Umut da var (Umudu paylaşalım)

Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 5 Gün
    8:30 AM - 5:30 PM