Eğitim kaynakları, ulusların ilerlemesini, kalkınma ve sürdürülebilirliğin sağlanmasını sağlayan en önemli araçlardan biridir. Hayat Yolu Derneği, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmaya kararlıdır. Bu taahhüdün bir parçası olarak Filistin, Suriye, Türkiye, Yemen ve Afrika’daki diğer bölgelerde insani krizlerden yüzünden zorluk çeken en yoksul ve en savunmasız bölgelerde eğitimi desteklemek için çaba sarf ediyoruz.

Gazze Şeridi’nde üniversite öğrencilerine burs projesi

14 yıllık kuşatma, Filistin halkını Gazze Şeridi’nde her düzeyde ciddi bir tükenme durumunda bıraktı. Gazze Şeridi dünyadaki gençler arasında %62 oranı ile en yüksek genç nüfusu kaydederken, yoksulluk seviyeleri % 80’in ve işsizlik oranları % 47’nin üzerine çıktı.

Bununla birlikte, Gazze Şeridi halkı, krizi hafifletmenin en etkili yolu olduğuna inanarak eğitim haklarını savunmaktadırlar. Pek çok aile, çocuk işgücü piyasasında rekabet edebilmek yerine üniversite diploması almalarını, eğitime kaydolmanın aile için daha iyi bir yaşam standardı sağlayabileceğine inanmaktadır.

Bu beklentiler, Gazze Şeridi’ndeki yüksek eğitim harcamaları gereklilikleri nedeniyle yoksul aileler çocuklarının eğitim masraflarını karşılayamamaları ile karşı karşıya kalmaktadır. En muhtaç aileler yoksulluklarını ve hatta ailenin yaşam standartlarını iyileştirme fırsatları olmadıkları için zor durumdalar.

Hayat Yolu Derneği’ndeki Yetim Sponsorluk Programı, Gazze Şeridi’nde yaklaşık 4.000 yetime burs sağlıyor, böylece bu çocukların ve ailelerinin temel ihtiyaçlarını karşılamak, genel olarak yaşam koşullarını iyileştirmek için çok çalışıyor.

Yetim Eğitimi Desteği

₺0 ...₺10.000 toplandı
 
Ödeme türünü seçin
Kişi bilgileri

Kart Bilgileri
Bu güvenli bir SSL şifreli ödeme.

Toplam Bağış : ₺50,00 One Time

Benzer projeler
Düzenli Bağışçımız Ol

En hayırlı amel, az da olsa devamlı yapılandır. Binlerce insanın mağdur olduğu ve temel ihtiyaçlarından mahrum kaldığı bir BAĞIŞ YAP

Yeni bayram kıyafetleri .. gerçek sevinç

Günümüzde birçok insanın yaşadığı sert insani koşullar nedeniyle, çocuklar şiddet ve istismar girişimleriyle karşı karşıya kalan en savunmasız BAĞIŞ YAP

Yetimlere hediye gönder

Yetim bir çocuğun masum yüzüne bir gülümseme çizmenin maliyeti nedir? Kederini neşeyle değiştirmenin maliyeti ne olabilir? fazla değil BAĞIŞ YAP

X
Thumb

Hayat Yolu, en yoksul ve en muhtaç toplumlarda ihtiyaç sahibi herkes için iyi yaşam koşullarını sağlamayı amaçlayan, 2014 yılında kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Hayat Yolu varsa Umut da var (Umudu paylaşalım)

Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 5 Gün
    8:30 AM - 5:30 PM