Çocuklar toplumdaki en savunmasız bireylerinden biridir. Söz konusu ”yetimler” olduklarında daha da savunmasız hale gelirler, çünkü yetimler ebeveyn bakım ve korumasından mahrum kalmışlardır. Çoğu durumda, çocuğun babasını kaybetmesi gelir kaynağını kaybetmesi anlamına gelir ve aile; gıda güvenliği, sağlık, kaliteli eğitim alma, zihinsel sağlık, psikolojik durum ve refah açısından olumsuz etkilere karşı savunmasız hale gelir.

Sonuç olarak, toplum bu çocuklara karşı sorumlulukları üstlenmeli ve onlar için bu baskıcı koşulları telafi etmeli, aynı zamanda korunmalarını ve güçlenmelerini sağlamalıdır.

Yetimler uluslararası hukuk tarafından 18 yaşın altındaki kişiler olarak tanımlanmaktadır.

Hayat Yolu’nda bu çocuklara karşı üzerimize düşeni yapıyoruz. Çocukların tüm temel ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlayan ve tüm haklarından yararlanmalarını sağlamaya çalışan hizmetler sunan entegre bir bakım programı oluşturduk.

Bu program kapsamında, sadece Gazze Şeridi’ndeki yaklaşık 4.000 yetim çocuğa destek oluyoruz.

 • Sağladığımız nakit yardımı, çocuklar için iyi bir yaşamı garanti ederek yaşamın temel gereksinimlerini karşılayabilir.
 • Çocukları, eğlenceli etkinliklere de dahil ederek çocuğun psiko-sosyal koşullarının iyileştirilmesine katkıda bulunarak onları bu tarz etkinliklere entegre ediyoruz.
 • Biz her durumda onların yanında durmayı amaçlıyoruz. Onlara okul yılı başlarında gerekli okul malzemeleri sunmamızın yanı sıra çeşitli bayramlarda giysi, Ramazan Bayramı’nda gıda sepetleri, Kurban Bayramı’nda kurban eti sunarak onları bu vesileyle hayata istekli hale getiriyoruz.
 • Ayrıca tüm ev geliştirme projeleri, kış yardımı vb. gibi çalışmalarımızla onları bir öncelik olarak görüyoruz.

Desteklediğimiz çocuklarımızın üretkenliğini artırmak ve ekonomik bağımsızlık durumuna ulaşmalarını sağlamak için hizmetlerimizi yükseltmeyi amaçlıyoruz.

Cömert ve nazik sponsorlarımızın desteği ile biz bu çocuklar için tüm bunları başardık ve hala daha fazlasını yapmayı arzuluyoruz.

Günümüzde;

 • Dünyada 140 milyondan fazla yetim var.
 • Suriye’de 1 milyondan fazla yetim var.
 • Irak’ta 6 milyondan fazla yetim var.
 • Afganistan’da 2 milyondan fazla yetim var.
 • Filistin’de 25 binden fazla yetim var.

Yetim Sponsorluğu

₺650 ...₺1 milyon toplandı
 
Ödeme türünü seçin
Kişi bilgileri

Kart Bilgileri
Bu güvenli bir SSL şifreli ödeme.

Toplam Bağış : ₺10,00 One Time

Benzer projeler
Bir Adet Kur’an Bağışla

Bağışınız, Kuran'ı okumaya özlem duyan Afrika'daki Müslümanlara ulaşacak. #Ramazanda_hediyen_Kur’an_Olsun hashtag’i ile 70₺ bağış yapın, diğer hayırseverler ile birlikte BAĞIŞ YAP

Düzenli Bağışçımız Ol

En hayırlı amel, az da olsa devamlı yapılandır. Binlerce insanın mağdur olduğu ve temel ihtiyaçlarından mahrum kaldığı bir BAĞIŞ YAP

Camii İnşaatı

"Kim Allah için cami yaparsa, o zaman Allah ona cennette onun gibi bir ev yapacaktır."  - [Sahih al-Buhari, BAĞIŞ YAP

X
Thumb

Hayat Yolu, en yoksul ve en muhtaç toplumlarda ihtiyaç sahibi herkes için iyi yaşam koşullarını sağlamayı amaçlayan, 2014 yılında kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Hayat Yolu varsa Umut da var (Umudu paylaşalım)

Çalışma Saatleri
 • Hafta İçi 5 Gün
  8:30 AM - 5:30 PM