Ramazan Sevincini Paylaş

Sadakanız, ihtiyaç sahiplerin  yükünü hafifleten, çocukların gönüllerini sevindiren bir armağandır. Ramazan projesini sekizinci yıldır yürütüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda 30 ülkede en yoksul ve en muhtaç insanlardan oluşan 3 milyondan fazla kişiye ulaştık.

Kumanya

Kumanya

Ramazan Kumanya Paketi Mübarek Ramazan ayında tüm Müslümanlar kendilerini güvende hissetmelidir....
₺0 ...₺10.000 toplandı
Zekat

Zekat

Zekat Bağışı Zekat, Allah'ın Müslümanlara para ve malları için yıllık olarak...
₺1.050 ...₺10.000 toplandı
Bayramlık

Bayramlık

Yeni bayram kıyafetleri çocukların kalplerine neşe getiriyor ve onları bayramı...
₺100 ...₺10.000 toplandı
Bayram Hediyesi

Bayram Hediyesi

Bayramın güzelliği, bayram namazında, ailelerin bir araya gelmesi, akraba ziyaretlerinde...
₺110 ...₺10.000 toplandı
İçme Suyu

İçme Suyu

Ramazan ayında anneler, çocukları temel ihtiyaçlara sahip olamayacak diye korkmamalıdır....
₺200 ...₺10.000 toplandı
Kur'an-ı Kerim dağıtımı

Kur’an-ı Kerim dağıtımı

Afrika'nın mütevazı camilerinde halen Kur'an-ı Kerim bulunmuyor. Afrika'daki insanlar okulları...
₺560 ...₺10.000 toplandı

Bir Adet Kur’an Bağışla

Ramazan Ayında Kur'an Bağışı Bağışınız, Kuran'ı okumaya özlem duyan Afrika'daki Müslümanlara...
₺94.260 ...₺200.000 toplandı
iftar

İftar

İftar Biz iftarlarımızı çocuklarımızla huzur ve mutlulukla geçirirken, kuru ekmek ve...
₺600 ...₺10.000 toplandı
Resim

RAMAZAN İYİLİK VAKTİ

Dünyada milyonlarca Müslüman ibadet ve Allah’a yakınlaşmak için her yıl Ramazan ayını beklerken, milyonlarca fakir ve muhtaç, ihtiyaçlarının ve acılarının giderildiği bir dönem olduğu için Ramazan’ı beklemektedir. Zengin ve güçlü Müslümanların sadaka ve zekat vererek Allah’a yaklaşıyor.

Bu yılki kampanyamız Filistin, Suriye, Yemen, Bangladeş, Somali ve diğerleri dahil olmak üzere dünyanın 30 ülkesinde yiyecek, su ve pişirme yakıtı sağlayacak. Bu kampanyamız ile yaklaşık yarım milyon kişiye ulaşmayı amaçlıyoruz. Kampanyamıza desteklerinizle hazır yemek, sebze sepetleri, pişirme yakıtı, içme suyu ve daha fazlasını sağlayabileceğiz. Bu yılki kampanyamızı da miniklerimizin bayramlarını ve ailelerini güzelleştirmeleri için bayramlık kıyafetleri temin ederek sonlandıracağız.

Yetimleri Bir Hediye İle Hatırlayın

Hediye göndererek bir yetim çocuğun mutluluğuna vesile olabilirsiniz.

Ramazan Bağışı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hayat Yolu Derneği ekipleri sahada bulunduğu yoksul ve çatışmalı bölgelerde bağışı en çok hak edene ve gerçekten ihtyacı olana ulaştırıyor. Bağışçılar eğer isterlerse bağışlarının türünü ve yerini kendileri belirtebilir.

Hayat Yolu’nun saha ofisleri ve dünya çapında yaklaşık 30 ülke ve bölgede yoksul ve çatışma bölgelerinde sahada çalışan ortakları bulunmaktadır. Saha ofislerimiz, devlet kurumları ve uluslararası kuruluşlarla olan bağlantılarımız aracılığıyla, uygun yararlanıcıların listelerini alabilir ve bağışların en uygun şekilde ve en çok hak eden şekilde harcanmasını sağlamak için birçoğuna saha ziyaretleri gerçekleştiriyoruz.

Evet, Hayat Yolu saha ofisleri ve ortak ofisleri aracılığıyla faaliyet göstermektedir ve bu nedenle bu alanlara en hızlı sürede fon transferi yapmaktadır.

İslami usullere göre,fitre bağış yapanın ülkesine göre belirlenir.

Örneğin, İstanbul’da bu yıl Ramazan zekatının değeri 40 Türk Lirasıdır, bağışını Filistin’e göndermek isteyen bağışçı sadece 40 Türk Lirası verecek.

Evet Hayat Yolu, çocukları ve annelerini kısa mesaj yoluyla kıyafet ve hediye dağıtılacak mağazalara davet ediyor ve çocuklar bu mağazalardan kendileri alışveriş yapıyor. Mağazalar, çocukların güzel ve kaliteli bayram kıyafetleri ve hediyeler almalarını sağlamak için belirli kriterlere göre önceden seçilmiştir.

Evet, bağışçıya paranın nasıl harcandığını belgeleyen fotoğraflı veya videolu bir rapor sunulur (istedikleri gibi).

Zekât bağışlayan kişi, parasının nasıl dağıtılacağını belirleyebilir. Örneğin bağışçı yoksul bir ailenin evini restore etmek isterse, Hayat Yolu muhtaç bir yoksul ailenin evinin restorasyonunu gerçekleştirebilir. Bağışçıdan sağlanan miktara uygun olarak restorasyon çalışması yapılır. Restorasyonun uygulanmasından önce ve sonra evin resimleri bağışçıya gönderilir ve evin restorasyonu tamamlandıktan sonra bağışçının adını taşıyan tüm süreçlerin dokümantasyonu gönderilir.

Çoğu hukukçu, zekat alıcılarının yalnızca ilk iki kategorisinin fitre zekat alabileceği görüşündedir. Yani fakir ve muhtaç. Hayat Yolu, saha ofislerimizde ve faaliyet alanlarımızda ortaklarımızın ofislerinde çalışan ekiplerimiz aracılığıyla onlara ulaşabiliyor.

Zekat, zekat niyetiyle ödenmelidir. Kişi başka bir sadaka verirse, niyet etmedikçe zekat sayılmaz. Böyle bir durumda yine de zekat vermeniz zorunludur.

Evet, geçtiğimiz yıllarda Afrika ülkelerinde Kuran dağıtım projeleri gerçekleştirdik. Kur’an-ı Kerim’i mübarek Ramazan ayında ve ayrıca Kadir Gecesi’nde teslim ettik. Çocuklar, öğretmenleri ve aileleri, tahta levhalar değil de Kur’an-ı Kerim okudu.

ABONE OLUN

İLETİŞİMDE KALALIM

Veya bizi arayın
+902122349623

Bizi Arayın
+902122349623