Yemen

Yemen'de Hayat Yolu

Mart 2015’ten bu yana Yemen’deki çatışmanın tırmanması, milyonlarca sivili güvenlik ve temel haklarıyla ilgili risklerle karşı karşıya bırakan güvenlik krizini önemli ölçüde artırdı.

Kişisel güvenlik ve gıda güvenliği, altyapının zarar görmesiyle birlikte insanların karşılaştığı en büyük zorluklardan ikisi olmaya devam etmektedir.

Ayrıca, kolera da dahil olmak üzere zayıf sanitasyon ve su kaynaklı hastalıklar geçen yıl yüz binlerce insanı hasta olmasına neden oldu.

Sonuç, acil yardıma muhtaç olduğu tahmin edilen 7,4 milyon çocuğun sağlık riskidir.

Bu krizleri hafifletmek için, gıda yardımı ve diğer gıda dışı ürünler de dahil olmak üzere acil durum desteği ile 60.000’den fazla kişiye ulaşmayı başardık. Hayat Yolu Derneği olarak; Yemen’deki insanlarımıza karşı sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz ve bu krizlerin etkisini hafifletmek, acılarını giderebildiğimiz kadar gidermek için onlara yardım etmeye devam ediyoruz.

Yemen’in Acı hikayeleri

Hacer’in annesi, bizden, ailesinin bir parçası olduğu nakit yardımı projesi hakkında bizimle konuşmasını istediğimizde kendini böyle tanımladı. Tüm ülkesinin yaşadığı korkunç durumdan bahsetti. Çok üzgün ama çok umutluydu, bu durumun bir gün sona ermesini diledi “bunlar anılar olacak, çocuklarımıza anlatmak için hikayeler olacak, buna inanıyorum; ” Hacer’in annesi, iki genç kız ve bir oğlunun, okulları savaşta yıkıldığı için eğitimlerine nasıl zorlandıkları hakkında çok üzücü bir şekilde konuştu. Ancak en büyük korkusu kolera oldu “Elhamdülillah çocuklarım kolera hastalığına yakalanmadı ama ileride ne olacak emin değilim, tehlike hala orada. En küçük iki çocuğum Hasan ve Laila yetersiz beslenme yüzünden kilo kaybetti ve belirtileri çok endişe vericiydi, Hayat Yolu’ndan gıda yardımı ve tüm yıl boyunca nakit yardımı aldık, bu benim çocuklarımın sağlığı gerçekten düzeltti ve yetersiz beslenmeyi yendiler. Gerçekten çok çaresizdik, şimdi umudumuz var. Yemek, nakit yardımı, umut ve her şey için çok teşekkür ederim “dedi.

Crisis in Yemen

  • More than 24 million people (80% of the population) need humanitarian aid
  • 3 million are classified as being in acute need
  • 2 million requiring treatment for acute malnutrition;
  • 8 million people lack access to safe water and sanitation,
  • 7 million lack access to adequate healthcare.
  • Education facilities were severely damaged, leaving 3.4 million out of school.
Hayat Yolu in Yemen
  • 15,000 people received food aid
  • 500 families received cash assistance
  • 50,0000 families received safe drinking water
  • 1500 schools students received educational services

Yemen ile İlgili Projeler

Cami İnşaatı

Cami İnşaatı Projesi "Kim Allah için cami yaparsa, o zaman Allah ona cennette onun gibi bir ev yapacaktır." ...
₺550 ...₺1 milyon toplandı
akika-şükür kurbanı

Adak Kurbanı Bağışı

Adak Kurbanı Bağışı Ve Adak Kurbanı Fiyatları Hayat Yolu Derneği’ne yaptığınız Adak Kurbanı Bağışı yurtiçi ve yurtdışında birçok...
₺2.850 ...₺1 milyon toplandı

Sağlık Desteği

Sağlık Desteği Yaygın yoksulluk, artan savaşlar ve felaketler yüzünden, dünya nüfusunun yarısından fazlası sağlık hizmetlerine finansal yükler yaşamadan...
₺100 ...₺1 milyon toplandı