YETİME SPONSOR OL

Hayatlarını değiştirmeye yardım et ve sponsorluğuna şimdi başla.

 
Ödeme türünü seçin
Kişi bilgileri

Kart Bilgileri
Bu güvenli bir SSL şifreli ödeme.

Fatura Bilgileri

Toplam Bağış : ₺200,00

Başka ne yapabilirim?

Yetimleri destekleyen diğer projelere de katkıda bulunabilirsiniz

Yetim Sağlık Yardımı

Ortadoğu’dan Afrika’ya, Kafkasya’dan Balkanlar’a ve Amerika’ya kadar dünyanın dört bir yanında...
₺0 ...₺10.000 toplandı

Yetim Eğitimi Desteği

Eğitim kaynakları, ulusların ilerlemesini, kalkınma ve sürdürülebilirliğin sağlanmasını sağlayan...
₺0 ...₺10.000 toplandı

Bir hayali gerçekleştir

“Babam bizi terk ettiğinden beri, evimizde yüzümüz gülmüyor, artık...
₺0 ...₺10.000 toplandı
Resim

Hüzünlerini neşeye dönüştürün

Birçok ülkede +4000 yetim çocuğa sponsorluk yapıyoruz ve sponsorluğun genel olarak yaşam koşullarının iyileştirilmesine katkıda bulunmasını sağlıyoruz. Onlara daha iyi bir gelecek sağlamak ve ailelerini güçlendirmek için çalışıyoruz. Sponsorluğunuz yetimlere bunları sağlayacaktir :

Gıda Güvenliği
Sosyal Güvenlik
Eğitim

Yetime Umut Ol

Aylık 150TL ile bir yetime sponsor olun

Öğrenci Bursu

Aylık 500TL ile bir öğrenciye asponsor olun

Kardeş Aile

Bir ailenin aylık ihtiyaçlarını karşılayan

Yetimleri bir hediye ile hatırlayın

Hediye göndererek bir yetim çocuğun mutluluğuna vesile olabilirsiniz.

BUNLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZ

Birçok ülkede +4000 yetim çocuğa sponsorluk yapıyoruz ve sponsorluğun genel olarak yaşam koşullarının iyileştirilmesine katkıda bulunmasını sağlıyoruz. Onlara daha iyi bir gelecek sağlamak ve ailelerini güçlendirmek için çalışıyoruz.

Üzgünüz, kriterinize uygun yazı bulunamadı.

Bir yetime nasil sponsor olabilirim?

İlk adım

Kredi kartı, otomatik ödeme yoluyla bağış yapabilirsiniz. Sorun yaşarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İkinci adım

Bağışınızla ilgili bir e-posta onayı alacaksınız. Bağışınız sıklığınıza göre otomatik olarak düşülecektir.

Üçüncü adım

Birkaç hafta içinde, sponsor olduğunuz yetimin fotoğraf ve diğer ayrıntıların hakkında size bir e-posta gönderilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

En az bir yıllık sponsorluk dönemini teşvik ediyoruz, ancak bir çocuğa 18 yaşına kadar istediğiniz kadar sponsor olabilirsiniz. Bazen, sponsorluk tıbbi veya eğitimsel nedenlerle 18 yaşına ulaştıktan sonra da devam eder. Sponsorluğun devam etmesine ihtiyaç duyulursa, sizi bilgilendireceğiz.

Sponsorluğunuza başladığınızda, burs sağladığınız yetim hakkında bir dizi temel biyografik bilgi içeren bir fotoğraf göndereceğiz. Otomatik ödeme ile ödeme yapıyorsanız, bu otomatik ödeme işleme konulduktan yaklaşık dört ila altı hafta sonra gerçekleşir. Tüm yıl için çek/kredi veya banka kartı/posta havalesi yoluyla ödeme yaptıysanız, bunu iki ila üç hafta içinde almanız gerekir. Her yıl sponsorlu yetiminiz hakkında size bir rapor göndermeyi amaçlıyoruz.

Aşağıdaki e-posta adresini kullanarak mektup ve fotoğraflarınızı yetiminize e-posta ile gönderebilirsiniz: [email protected]. Her ikisinin de uygun olduğundan emin olmak, iletişim bilgilerini kaldırmak ve ilgili saha ofisine iletmek için kontrol edeceğiz. Yanıtlar sponsor olduğunuz çocuğunuza bağlıdır. Bazı durumlarda, çocuk veya velisi hemen cevap verebilir. Diğerlerinin yanıt vermesi birkaç ay sürebilir veya bunun yerine hiç yanıt vermemeyi tercih edebilirler.

Belirli durumlarda Hayat Yolu Derneği’nin ofisi ile önceden yapılan düzenlemeler ve çocuğun mutabakatı ile denetimli ziyaretler yapılabilir. Çocuk Koruma Politikası doğrultusunda doğrudan yetimhanene’ ye ziyaret yapılamayacağına dikkat edin, bu nedenle talebiniz doğrultusunda görüşmeler ofislerimizde yapılacaktır.

Sponsorluk aşağıdaki durumlarda iptal edilebilir:

  • Yetim reşit olur veya evlenir;
  • Anneleri yeniden evleniyor ve yeni eşi aileyi geçindirebiliyor;
  • Ailenin gelirinde önemli bir artış var;
  • Çocuk üç aydan fazla bir süre boyunca iletişim kurulamıyor ve izlenemiyor;
  • Yetim ne yazık ki vefat ederse.

Ölüm durumunda, sponsorluk çağında olmaları durumunda burs kardeşine aktarılabilir.

Başka bir bağışçı bulmamız için yeterli zaman tanımak amacıyla, iptal işleminden önce bize en az üç ay önceden bildirimde bulunmanızı rica ediyoruz. Bu bildirim sağlanmazsa, üç ayı kapsayacak şekilde ödeme yapmanız istenir. Yetimimizin hayatlarındaki aksamaları en aza indirmek için destek almaya devam ettiğinden emin olmamız gerektiğine eminiz. Ancak, istisnai durumlar nedeniyle bunu yapamazsanız, yetim başka bir sponsor bulunana kadar Hayat Yolu Derneği tarafından üç ay daha desteklenecektir.

Bağışçıların yetimler için gönderdikleri paketleri kabul etmiyoruz, çünkü bir takım sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar – örneğin, Hayat Yolu ofisinin ödemek zorunda olduğu gümrük vergileri gibi masraflara katlanıyorlar. Paketler bazen nakliye sırasında kaybolur veya hasar görür. Ekstra hediyelerle ihtiyaç duyan yetimlere destek vermek isterseniz, daha geniş bir yetim ve ihtiyaç sahibi yetim topluluğunun yararlandığı projeleri destekleyerek parasal bağışta bulunmanızı öneririz.

Hayır. Hayat Yolu, tüm inanç ve etnik kökenlere sahip çok çeşitli kuruluşlarla çalışır. Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi Davranış Kurallarını imzalayanlar olarak, din, cinsiyet, ırk veya etnik köken temelin de ayrımcılık yapmamaya, ancak en çok ihtiyacı olanları desteklemeye mecburuz.

Yetimleri test yoluyla seçiyoruz, her ofis aileler için aşağıdaki faktörlere göre bir puanlama sistemi kullanıyor:

  • Gelir: Gelir durumunu içeren (örneğin maaşlar, emeklilik veya diğer sponsorluk paraları) en düşük gelire sahip olanlara öncelik verilir. Her saha ofisi, altında sponsorluk başvurusu verilen kendi maksimum aile gelir seviyesini belirler.
  • Ailenin büyüklüğü ve çocukların yaşı: Öncelik, daha küçük çocuklu büyük ailelere verilir.
  • Barınma koşulları: En kötü koşullarda yaşayanlara öncelik verilir.
  • Sağlık: Sağlık durumu en kötü olan çocuklara öncelik verilmektedir. Ulusal aşı programlarına katılımın kanıtı gerekmektedir.

Her ailede, elbette sponsorların bulunabilmesi şartıyla her iki çocuktan birine sponsor olabilir. Bu, bir aile içinde daha fazla çocuğun desteklenmesi için özel bir ihtiyaç varsa, Çocuk Esirgeme Kurumu’nun onayı ile saha ofisi tarafından bu durum değiştirilebilir.

ABONE OLUN

İLETİŞİMDE KALALIM

Veya bizi arayın
+902122349623

Bizi Arayın
+902122349623